Rezervácia termínu
Butiky

Bratislava, Košice

alo-logo
0
0 €

Sprievodca veľkosťami prstenov

Chystáte sa vysloviť najdôležitejšiu otázku vzťahu a vyberáte dokonalý prsteň? Alebo kupujete prsteň na iné príležitosti? Okrem dizajnu je veľmi dôležitá správna veľkosť. Sme si vedomí, že to môže byť neľahká situácia, preto sme pre vás pripravili sprievodcu veľkosťami, ktorý vám výber a nákup uľahčí. A pokiaľ aj tak nebude nakoniec prsteň sedieť, zadarmo vám veľkosť upravíme, vymeníme alebo vyrobíme veľkosť, ktorú potrebujete.

 

Ako vybrať správnu veľkosť prsteňa?

Na meranie existujú špeciálne meracie krúžky, ale ide to ľahko aj bez nich. Stiahnite si náš list veľkostí prsteňov, umiestnite existujúci prsteň, podľa ktorého vyberáte, na potlačený list veľkostí a porovnajte vnútorný priemer prsteňa so zobrazenou veľkosťou. Číslo nad zodpovedajúcim kruhom určuje veľkosť prsteňa.

 

Meranie pomocou meracích krúžkov

Najpresnejšie meranie je pomocou meracích krúžkov. Máme pre vás niekoľko tipov, ako merať:

  • Najvhodnejší čas na meranie je na konci dňa, kedy sú prsty najväčšie.

  • Vezmite do úvahy, že v letných mesiacoch majú prsty väčšiu tendenciu opúchať, veľkosť sa teda počas dňa minimálne o jednu veľkosť zväčší, v zime dochádza zase vďaka mrazu na stiahnutie kože prstov.

  • Meranie opakujte niekoľkokrát počas dňa.

  • Prstene so širšou obrúčkou napr. 4 mm sedia štandardne vo väčších veľkostiach ako štandardné 3 mm obrúčky.

  • Pokiaľ máte väčší kĺb ako koreň prsta, je potrebné mať na mysli, že prsteň musí prejsť cez kĺb, tým bude nasadený voľnejší pri koreni prsta.

  • Prsteň by nemal byť nikdy tesný, vplyvom vonkajších podmienok môže dôjsť práve k natekaniu a odkrveniu prstov, veľkosť by mala byť vždy voľná tak, aby šlo prsteňom ľahko otáčať zo strany na stranu alebo pri pritlačení nasadeného prsteňa k lôžku by mala byť cca 2 mm medzera.

  • Prsteň by mal ísť zložiť z prsta bez tlaku a zvraštenia kože prstov.

  • Ak váhate medzi dvoma veľkosťami, vyberte si tú väčšiu.

 

Nechajte veľkosť na nás

  • Nechajte sa zmerať našimi profesionálmi v butikoch ALO, kde vám so všetkým radi poradia.

  • Pokiaľ má byť prsteň prekvapením, zmerajte tajne obvod prsta pomocou nite, pásky alebo špagátu a následne zmerajte pravítkom jeho dĺžku. Veľkosť určíme za vás.

 

Úprava veľkosti prsteňov

V prípade zlej veľkosti sa nemusíte obávať, veľkosť vám zadarmo, presne na mieru, upravíme, prsteň vymeníme alebo vyrobíme nový vo veľkosti, ktorú potrebujete.

Naši šperkári vám bezplatne zväčšia alebo zmenšia prsteň o 2 až 3 veľkosti. Úprava veľkosti prsteňov štandardne trvá 2-3 týždne. Pokiaľ má prsteň špecifický dizajn a nemožno ho preto zmenšiť alebo zväčšiť bežným postupom, vyrobíme vám prsteň nový. V takom prípade môže byť lehota na dodanie dlhšia. Pri niektorých dizajnoch je pri zväčšení prsteňa potrebné pridať zlato alebo ďalší kameň, v takýchto prípadoch treba príslušnú čiastku doplatiť. Možnosť bezplatnej úpravy veľkosti alebo výmeny za inú veľkosť sa vzťahuje iba na nenosené ALO diamonds prstene.