Rezervácia termínu
Butiky

Bratislava, Košice

alo-logo
0
0 €

Ako vybrať zásnubný prsteň

Naše zásnubné prstene nechávajú vyniknúť kráse a lesku diamantov a drahokamov, ktoré v ALO diamonds starostlivo vyberáme. Najkvalitnejšie diamanty, precízny brús a originálne spracovanie utvárajú dizajnové zásnubné prstene, ktoré sú jednotkou na trhu v Čechách a na Slovensku. Zásnubný prsteň ALO diamonds je vďaka svojej kvalite a spracovaniu navždy, rovnako ako by mal byť manželský sľub.

Stvrďte svoju nehynúcu lásku diamantom, ktorý je čistý a pevný ako vaše puto. Výber zásnubného prsteňa začína výberom farby zlata. Biele zlato je aktuálne najväčšou klasikou, a to predovšetkým vďaka svojej nadčasovosti a univerzálnosti. Hodí sa ku všetkému a nechá ešte viac vyniknúť lesku diamantov a drahokamov. Žlté zlato je naopak tradičná voľba s kontextom na predchádzajúce generácie, kde znamenalo najvyššiu kvalitu a prestíž. Pokiaľ túžite po extravagantnom kúsku, zvoľte ružové zlato, ktoré pôsobí veľmi žensky a romanticky.

Najväčšie rozhodovanie pripadá na výber kameňa. Rozhodujete sa medzi zásnubným prsteňom s drahokamom alebo diamantom? Drahokamy sa vyznačujú nielen oslnivou farbou, často majú aj magickú silu a energiu. Pokiaľ sa rozhodnete pre drahokam, ponuka je naozaj široká a orientovať sa môžete buď podľa preferovanej farby alebo prestíže drahokamu. Tzv. Veľkú trojku tvorí smaragd, zafír a rubín, ďalšie veľmi vzácne drahokamy sú tanzanit a paraiba. Smaragdy, zafíry a rubíny sú spoločne s diamantmi najtvrdšími nerastmi, preto sú odolné proti poškriabaniu a zničeniu a najvhodnejšie drahokamy pre zásnubné prstene, ktoré s vámi majú vydržať celý život.

Diamant je klasikou pri zásnubných prsteňoch, najčastejšie sa stretávame s diamantmi čírymi. Pýši sa svojou čistotou, odolnosťou a tiež tzv. ohňom, alebo odrazom svetla do žiarivých až dúhových lúčov. Pri diamantoch sa posudzujú parametre 4C: hmotnosť, farba, čistota a brús. O výbere diamantu si môžete prečítať TU. Klasikou sú diamanty číre, avšak príroda je mocná a vytvára aj vzácne diamanty farebné. Medzi tie najhodnotnejšie a najvzácnejšie patria ružové, červené a modré diamanty.

Zásnubní prsten může mít pouze jeden centrální kámen nebo setting více kamenů. Kombinací je mnoho a na vzhled má velký vliv také tvar kamene a jeho brus. Nejvyhledávanější jsou kulaté centrální diamanty, případně s osázenou obroučkou nebo settingem briliantů. Pro originálnější vzhled můžete vybrat hranatý tvar kamene, kapku, bagetový brus apod. Z naší rozmanité nabídky si určitě vyberete.

Tak hlavně, ať řekne ANO!