Rezervácia termínu
Butiky

Bratislava, Košice

alo-logo
0
0 €

Starostlivosť o šperky

Šperky ALO sú vyrábané zo zlata, diamantov a drahokamov, aj napriek tomu je dobré mať na pamäti, že akýkoľvek klenot je krehký umelecký predmet, ktorý môže byť nežiaducim zaobchádzaním nenávratne poškodený. Preto sa treba o šperky správne starať, aby vyzerali stále ako nové.

Odkladajte šperky pri športe a ťažkej práci. Predídete tak nežiaducemu kontaktu s tvrdými a drsnými povrchmi. Diamant je síce najtvrdším nerastom, môže ale aj tak pri údere veľkou silou pod určitým uhlom prasknúť. Ostatné drahokamy nie sú také odolné, preto je u nich riziko poškriabania či zlomenia vyššie.

Chráňte šperky pred chemickými látkami, ako sú napríklad čistiace prostriedky a nevystavujte ich extrémnym teplotám.

Doprajte klenotom bezpečný spánok a odkladajte ich do vhodných škatuliek, kde nedochádza k vzájomnému kontaktu. Predídete tak poškriabaniu a inému opotrebovaniu. Odporúčame šperky uchovávať v originálnych krabičkách, mäkkých látkových vrecúškach alebo šperkovniciach.

Využite celoživotný servis, ktorý vám ALO diamonds ponúka. Stačí navštíviť jednu z našich pobočiek, kde vám bezplatne šperky skontrolujeme a vyčistíme v špeciálnej ultrazvukovej práčke. Možno využiť aj služby rhodiovania, ktorá šperky chráni pred poškriabaním a oxidáciou.

STIAHNÚŤ DOKUMENT