Partneri

Partnerstva

Čo vám v rámci partnerstva ponúkame?

 • Zázemie prednej klenotníckej spoločnosti s tradíciou od roku 1995
 • V rámci spoločného Partnerstva garantujeme pre Vašich klientov, zamestnancov alebo významných obchodných Partnerov nadštandardný servis a privátny prístup
 • Môžeme byť tiež napríklad Partnerom v rámci Benefit klubu, Investičných klubov
 • Vzdelávame našich Partnerov i klientov
 • Usporiadame pre vašich klientov, obchodných Partnerov či zamestnancov zaujímavé workshopy s návštevou kreatívneho ateliéru, spojené s prednáškou o diamantoch a drahokamoch. Do priestorov ateliéru, nie je štandardne vstup verejnosti možný
 • O našich Partnerov sa stará tím Relationship manažérov (zamestnanci, ekonomicky vzdelaní ľudia s praxou z bankovej alebo finančnej sféry)
 • Spolupráca s nami je transparentná
 • Získavate prehľad o zrealizovaných predajoch (reporting, potvrdenie o uskutočnenom obchode)

Nadštandardná spolupráca s partnermi, dobré meno našej spoločnosti i partnera a diskrétnosť voči klientom sú pre nás prioritou!

Investície

História ukázala, že diamantové šperky sú tým pravým rodinným pokladom, dedičstvom, ktoré najlepšie odoláva ekonomickým krízam, komoditou, ktorá za posledných sto rokov nikdy neklesla na cene. Túto dokonalú investíciu naviac môžeme mať stále na očiach, pokiaľ si diamant necháme vsadiť do krásneho šperku.

Všetko, čo potrebujete vedieť

Bezpečnosť, záruka kvality a celoživotný servis sú pri obstaraní diamantového šperku pro ALO diamonds prvoradé. Je potreba si vybrať prestížneho a spoľahlivého predajcu s dobrou povesťou, ktorý je schopný doložiť pôvod a to predovšetkým riadnou certifikáciou diamantov. Tá najprísnejšia je od Amerického inštitútu pre drahé kamene (GIA), ale existujú i ďalšie ako HRD (Hoge Raad voor Diamant - Diamantový koncil), EGL USA (Európske gemologické laboratórium Spojených štátov amerických) a alebo IGI (Medzinárodný gemologický inštitút).

Sprievodca diamantov

Rozhodne nikdy nenakupujte u náhodných predajcov. Napríklad na dovolenkách alebo v arabských krajinách, kde sa často necháme omámiť až niekoľkonásobne nižšou cenou, ktorá ale skrýva mnohé riziká, ako je napríklad nelegálny pôvod či nepatričné zafarbenie. Riziko podvodov s certifikátmi sa potom zvyšuje tiež s rastúcim predajom drahokamov cez internet. Aby sa dalo o diamantoch uvažovať ako o investícii, musia mať čo najlepšie parametre, tzv. 4C - čistotu (clarity), váhu (carat), farbu (colour), brus (cut).

Ďalšími ukazovateľmi, ktoré ovplyvňujú cenu diamantov, sú proporcie, spracovanie, fluorescencia, symetria, typ certifikátu a pôvod kameňa. Najvzácnejšie diamanty sú biele/číre. S nádychom do žlta alebo do hneda ich cena klesá. Obrovskú hodnotu ale majú naopak diamanty prírodne sfarbené do ružova, modra, červena či zelena. Dôležitý je samozrejme tiež perfektný brus. Čo sa týka tvaru, majú najväčší investičný potenciál diamanty guľaté, ktorých cena rastie preukázateľne najrýchlejšie.

Sprievodca drahých kameňov

Sprievodca periel

Neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám poskytneme potrebné informácie a zodpovieme Vaše otázky.

Šárka Hartvichová
Director, Private Client Services CZ+SKTel: +420 739 685 663
E-mail: director.privateclients@alo.cz
Michaela Polačková
Head of Private Client Services GSM: +421 911 275 059
E-mail: michaela.polackova@alo.sk
 

Napíšte nám

Ďakujeme. Správa bola v poriadku odoslaná

Chyba pri odosielaní správy, skúste to prosím neskôr.

 • VIP Premium RB club
 • Mastercard Elite program
 • Sport Invest Group